CLICK HERE FOR THOUSANDS OF FREE BLOGGER TEMPLATES »

13 Ekim 2008 Pazartesi

Oyun Grubu


Yasemin-Atilla ve Uras ile birlikte ,pek çok blogda rastladığımız oyun grubu aktivitesini Pazar günleri buluşmaları şeklinde yapıyorduk. Sonra Yasemin, bana Mothercare’de tanıştığı Sinem ve oğlu Berk’ten bahsetti ve Sinem’in de bu buluşmalara sıcak baktığını söyledi. Böylelikle üç bıcırın ilk buluşması bu Cuma gerçekleşti. Çocukları birarada seyretmek gerçekten çok keyifli. İlk etapta hiçbiri birbiriyle ilgilenmedi, hepsi önündeki oyuncağa ya da annesine sarıldı (benimki anneanneye). Sonra buluşma saatimiz Berk’in uyku saatiyle çakıştığından Berk uykuya gidince önce Efe Denizle Uras başbaşa oynadı. Uras ve Efe Deniz karşılıklı oyuncak savaşı yaptılar. Uras hangi oyuncağı alsa Efe Deniz, oyuncağı Uras’ın elinden çekti aldı, Uras da geri aldı durdu. Ama en komiği,bir ıslak mendilin birinden diğerine sürekli bir çekiştirme halinde geçip durmasıydı. Düşünün oyuncak bile değil,ıslak mendil :)

Efe Deniz oyuncağımı aldıııııı....

Heheh geri aldımm :)

Yine de hoşumuza gitti aidiyet duygusu gelişmeye başladıysa,paylaşma da peşinden gelecektir diye düşündük.
Beraber oynayalım mı?


Sonra Berk de uyanınca salona geçtik ve beylerin ikindi atıştırma faslı başladı.


Dizildik koltuğa yemeklerimizi bekliyoruz

Berk daha önce çok fazla katı gıda ile tanışmamış, sanırım ilk defa muzu denedi ve çok sevmişe benziyordu. Uras’ın da tercihi muzdan yanaydı. Bizimki ise biraz yoğurt(Yasemin’in ellerine sağlık), biraz da sevgili Yasemin’in bizler için hazırladığı kekten yedi. Uras’ın uyku vakti geldiğinde bizimki sürekli bağırıp, çağırıp deli dana gibi bir oraya bir buraya saldırıyordu. Bu gürültüde nasıl uyuyacak Uras’cım derken, üç çocuklu bir ortamda bulunmanın yarı şaşkınlığı yarı yorgunluğuyla kurtarıcı fikir annemden geldi: “biz Efe Deniz’i alıp çıkalım, dışarıda açık havada uyusun, hem Uras rahat uyur, hem siz rahat edersiniz”. Gerçekten de Efe Deniz dışarı gittikten sonra evde bir sesszilik oldu. Berk maaşallah hem çok kibar, hem de sakin bir çocuk. Uras desen hareketli ama o da kibar. Bizim ki hem hareketli hem cazgır. Bir yandan tüm ses çıkaran oyuncakları çalıştırıp, bir yandan elindeki kutu ya da oyuncakları birbirine vurarak es çıkartıp bir yandan da yüksek sesle söylenip,bağırıp çağırabiliyor. Hal böyle olunca Efe Deniz’in olduğu ortam evlere şenlik oluyor. Valla bu gidişle ilerde kimse evine kabul etmeyecek bizi.

Uras da uykusunu alınca bu sefer Uras ve Berk beraber oynadılar.

Resmimizi çekiyorlar poz verelim
Biraz da kokteyl modunda sohbet edelim...

Sonuç olarak ilk buluşma, hangi saatlerin uygun olacağını ve nasıl yaparızı keşfettiğimiz, çocukların birbirini tanımaya çalıştığı (daha sonraki buluşmalarda birbirlerine daha ilgili olacaklarını düşünüyorum)annelerin fikirlerini paylaştığı bir gün olarak geçti. İkinci buluşmamız bu Cuma, bakalım bu buluşmada neler yaşayacağız?


glitter-graphics.com

7 yorum var.Sen de yazmak istersen burayı tıkla...:

NAZLI VE ANNESİ dedi ki...

bizde bu tarz bişey yapıyoruz 2 yıldır.3 haftada bir arkadaşlarımızla altın günü yaptık ama bizde babalarda var.hem biz görüşüyoruz arkadaşlarla hem çocuklar oyun oynuyor hemde altın topluyoruz bu pazar yeni sezon buluşmamız var çok faydalı olduğunu düşünüyorum hem bizler hem çocuklar için.

Sudamlam dedi ki...

ne güzel bir fikir... bayıldım valla.. çocukların sosyalleşmesi için çok doğru. onlara bir çiçek eksik, yakın olsa biz de gelirdik 3 böcek bir çiçek olurlardı :)))

Denize ve Nehire aşık dedi ki...

Sizinki daha da güzelmiş valla İlknur'cum hem ziyaret hem ticaret :)Kesinlikle sana katılıyorum sadece çocuklar için değil aileler için de çok faydalı oluyor.
******************************
Evet ya Yaprak, çiçeğimiz eksik. Damla da olsa tam süper olurdu.Bak bu cuma saat 16:00 gibi buluşmamız, çok mu zor olur en azından 1 defa da olsa gelmek? Sen daha erken gelip daha erken de kalkabilirsin? Bir düşünsene :)

PINAR dedi ki...

çok güzeller izlemek çok keyifli onları ama farkında olmadan yoruyorlar bizi...izlemekten dikkat etmekten yoruluyoruz :)

annesininoglusu dedi ki...

valla imrendim,hem annelere değişiklik hem bebeklere:))

Denize ve Nehire aşık dedi ki...

Hem de ne yormak :) sırf çıkardıkları ses bile yeter, ama olsun her zamanki gibi onlar eğlenip mutlu olsunlar da demekten kendimizi alamıyoruz :)
******************************
Vardır mutlaka sizin oralarda Yağız'ın yaşıtları, haftada bir,15de bir kaynaştırabilirsiniz çocukları çünkü gerçekten de yazdığın gibi bizim için de değişiklik oluyor :)

pastacirapunsel dedi ki...

Ne kadar güzel aslında o tatlı rekabetlerini bile izlemek, hepsi birer yetişkin olabilmek, kendilerini ispat etmek için şimdiden uğraşıyorlar.. O şirin yüzlerin aldığı ifadeler çok hoş, ama sanırım anneler için zor bir gün olmuş:))

Bu arada bir iletişim adresi bulamadım maalesef, güzel iltifatlarınız için çok teşekkür ederim, çok büyük zevk alırım ben de:))

Sımsıcak sevgiler, Efe Deniz'e öpücükler...