CLICK HERE FOR THOUSANDS OF FREE BLOGGER TEMPLATES »

15 Şubat 2009 Pazar

4-14 Şubat arası


Yazmak için vakit yaratmak iyice zorlaştı. Artık tek tek ya da ayrı ayrı postlar yazmak yerine bir seferde birkaç olayı yazmak zorunda kalmaya başladım. Malum, kızımız artık dünya ile iletişim halinde, Efe Deniz’i zaptetmek ise hergeçen gün zorlaşıyor…


5 Şubat Perşembe
Efe Deniz artık 14 aylık.
Kendi dilinde konuşup, her yaptığımızı taklit edip, kimi zaman kendi başına yemeğini yiyip, kimi zaman yemek için türlü şaklabanlıklar yaptırdığımız,Ben Nesfit kralı Efe Deniz, yemeğim tez hazır ola...


caddede dolaşırken tüm yaş grubundan kadınların ilgisini çeken bir afacan oldu. En yakın arkadaşı Uras ile birlikteyse değmeyin keyfine.


6 Şubat Cuma
Bu seferki oyun grubumuz Berk’in annesi Sinem’deydi. Sinem süper ağırladı bizi, böreklerin tadı damağımda hala :) Her zamanki gibi ilk başta kopuk duran çocuklar sonradan kaynaştı. Hatta Efe Deniz evi öyle bir benimsedi ki Sinem’in salonundaki çiçeğinin bir yaprağını kaşla göz arası kemirdi. Akşamında ise Yasemin ve Uras babaların yokluğundan istifade bizdeydi. Pizza-DVD gecesi olark planladığımız gece çocuk uyutamama ve uykuya direniş çığlıkları arasında geçti :(


8 Şubat Pazar
Sabah Fikret’in iş arkadaşları ile birlikte bruncha gittik. Tam kız çocukları daha sakin oluyorlar düşüncemde haklı olduğuma inanıyordum ki kahvaltıda Nehir ile tanıştık. Nasıl tatlı, nasıl bitirim ve nasıl bir o kadar da hareketli ve kıpır kıpır. Annesi benim saydığım 3 kez üstünü değiştirmek zorunda kaldı. Efe Deniz ,Nehir’e,


ED:Tanışabilir miyiz küçük hanım?
N: ayyy bilmem ki....


Nehir ise bizim bıcır Nehir’e bayıldı. Ben ise her üçünün şu resimdeki pozlarına bayıldım…
Kahvaltı sonrası eşimin ablası,eniştesi ve yeğenleri bizdeydiler. Efe Deniz kuzeni Talha ile o kadar çok eğlendi ki saat 23:00 olduğunda Talha koltukta uyuklarken bizimkisi hala onu yerinden kaldırıp oynamak derdindeydi.
Bugün aynı zamada Nehir tam 3 ayı geride bıraktı.3 aylık oldummm...

Ellerini keşfeden, oyuncaklarla oynamaya başlayan,uyanık geçirdiği sürlere artan kızımız pek bir güler yüzlü. İstiyor ki hep oturup onunla konuşayım. Ama abisi varken ne mümkün…


13 Şubat Cuma
Geçmiş doğum günümü çifter çifter kutladım.
Önce İpek,İrem Elife ve oğlu Erk ile sürpriz bir kutlama

İpek,Elife ve arka fonda Erk ile
Elife ve İrem fonda yine Erk ile


…sonra herzamanki gibi aile arasında bir kutlama.Bugün itibariyel 31 yaşımı 1 gün geride bıraktım. 31 yaş üzerine biraz düşününce bu yaş benim çok hoşuma gitti. 3=eşim,Efe Deniz,Nehir. 1=ben…

Bir güzel hediye de Can’ın annesi Pınar’dan (- ki kendisi sanal alemden arkadaş çıkmaz ve ben hayatta şu blog işini çözemem tezlerimi çürütmekle kalmamış, uzun bir süre sesim çıkmaz ise arayıp soraraktan kalbimde ayrı bir yer edinmiştir.) ve Bekir Mert’in annesi Yasemin’den(- ki kendisi üşenmeyip Bekir Mert ile birlikte doğum sonrası beni hastanede ziyaret ederek beni çok mutlu etmiş ve yine kalbimde başka bir yere sahip olmuştur) geldi. Yukarıda gördüğünüz hediyeyle ödüllendirdiler ben. Şimdi ise sıra bendeymiş. Kurallara göre:
1. Seni ödüllendiren blog yazarının linkini vermek;
2. Bu ödülü başka 7 blog sahibine linklerini vererek göndermek,
3. Seçilen blog yazarlarını durumdan haberdar etmek.
gerekiyormuş.
Ben de uğramadan geçemediğim 7 bloga veriyorum bu ödülü:
Bekenim& Candaşım
Uras’ın Günlüğü
Duru’nun Günlüğü
Elfeyp
Damla ve Yaprak

Ve iadeyi ödül gibi olacak ama…
Canlı canlı
Bekir Mert

14 Şubat
Biz,bize hergün sevgililer günü diyenlerdeniz. Ama yine de arkadaşlarımızla bir akşam yemeği yiyelim dedik ve çocukların da eğlenebilceği Bostancı’daki Zuzu Cafe’ye gittik. Lezzet ve mükemmel hizmet bu dedirten Zuzu Cafe’den çok memnun kaldık. Tesadüf bu ya havuz arkadaşı Arda’ya rastladık.
Bu çocuğu bir yerden gözüm ısırıyor ama...
Efe Deniz oyun odasındaki ablalarla pek durmak istemese de yine de içrideki oyuncaklarla güzel vakit geçirdi. Yiğit, Efe Deniz’e oranla daha uzun süre kaldı ablalarla.
Hey ahbap buranın yemekleri güzelmiş değil mi?
Arkadaşımla şöyle başbaşa bir kahve içeyim ya da yemek yiyeyim o sırada bizim ufaklık da rahat verse diyorsanız Anadolu yakasında oturanlar için harika bir yer Zuzu Cafe :)

İşte 10 gün böyle geçti.Bakalım bir sonraki yazıyı yazmak ve birikenleri anlatabilmek için ne zaman vakit bulabileceğim???


6 yorum var.Sen de yazmak istersen burayı tıkla...:

Yasemin B. Ozmeric dedi ki...

ödül için teşekkürler :) bende sana ödül verdim ! ayrıca nehir'in ilk fotosuna bayıldım.harika yakalamışsın. nesfit kralını yerim ben :) çok şeker çıkmış.

Canito ve Pınar dedi ki...

Öncelikle sonuçlar ne zaman gelecek diyerek başlamak istiyorum???Nehir maaşallah çok güzel bir kız oldu.Gözlerine bittim.Sanırım renkli?Geçmiş doğum günün kutlu olsun arkadaşm ben hep kaçırırım doğum günlerini:(Zuzu cafe benimde baya bir gittiğim yer haline geldi son zamanlarda.Arkadaşlarımla orada buluşuyoruz,kahvaltıya gidiyoruz.Bende seviyorum orayı belki bir gün karşılaşırız yada bir program yapıp orada buluşuruz???3 ünüzüde kocaman kocaman öpüyoruz.bizi merak ettirmeyin!

Sudamlam dedi ki...

dolu dolu olmuş yazı :)) bu aradanehir ne kadar da sana benziyor. İnanılmaz. ödül için teşekkür ederim :)) bu arada sana mail atıyorum birazdan yakala :))

Nazlı'ya mektuplar... dedi ki...

Nehircik gün geçtikçe değişiyor.İlk fotoğraftada sana benzettim Başakçım.Özellikle ağız çene ve yanaklar :))

Denize ve Nehire aşık dedi ki...

Teşekkürler Yasemin'cim körler sağırlar birbirini ağırlar gibi mi oldu ne?
***********************
Valla Pınar'cım ben de çok sıkıldım. Normalde 16 şubat demişlerdi ama önümüzdeki pazartesiye kaldı yine. Ben de bittim yani bu arada. Senin de geçmiş doğum günün kutlu olsun ben de kendimikini bile kutlayacak güç kalmadı desem...Ne zaman gelirseniz Zuzuya arayın müsait olursak mutlaka geliriz :)
****************************
Ne demek Yaprak'cım seviyoruz blogunuzu :)
***********************
Çok haklısın İlknur'cum Efe deniz babaya bu kadar benzeyince kızın da yavaş yavaş bana benzemesi hoşuma gitmiyor değil :)

Zeynep dedi ki...

ve geldiiik:) ödül için teşekkür ederiz. nehire bayıldım...artık duru ile 1 aylık fark kalmamış resmen. biz de onlara bir oyun grubu yapalım artık:) efe denizi söylemeye gerek yok. afacanım benim...ikisini de kocaman öpüyorum...